Jdi na obsah Jdi na menu
 


burza Břerov

23. 5. 2010

Ptačí trh  Přerov – burza ptactva aneb jak sami pořadatelé tuto akci nazývají – „Setkání chovatelů“ Spolu s ptačím trhem konaném v Týništi nad Orlicí je tato burza snad největší akcí svého druhu u nás v České republice. Nedovoluji si vůbec odhadnout, kolik chovatelů navštěvuje tyto dvě burzy, k tomu mi chybí relevantní informace od pořadatelů. Nicméně dovolím si udělat vlastní odhad a tipuji, že burzu konanou v Přerově navštěvuje o nějakou tu stovku chovatelů více, než je tomu v Týništi nad Orlicí.
Burza samotná je organizována v areálu přerovského výstaviště.

Obrazek

Chovatelé, kteří tuto burzu navštěvují již po několik let jistě přijali s povděkem přestěhování burzy do nové haly. Stará hala byla naprosto nevyhovující ať již po stránce osvětlení, nejvíce pak kvůli naprosto nevyhovujícímu sociálnímu zařízení, které bylo navíc umístěno ve společné místnosti pro dámy i pány. Šlo tedy o prostor, naprosto nedůstojný nárokům civilizovaného  člověka 21. století. S přestěhováním do modernější haly se situace obrátila  k lepšímu. Kvalitnější prostory se pro chovatele- návštěvníky odrazily na ceně vstupného, které je vyšší než na podobných akcích konaných v naší zemi. Cena vstupného pak jistě není tím faktorem, který by chovatele od návštěvy tohoto ptačího trhu odradil.
Tímto odrazujícím faktorem by mohly být ranní kolony vozidel, které se tvoří po otevření burzy v prostoru hlavní i zadní brány.

 

Závěrem bych chtěl říct že toto setkání chovatelu v Přerově je

fakt krásné a kdo ho nenavštívil,určitě by to měl

napravit a přijed se podívat.

 
 

 

FotoalbumArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 93449
Měsíc: 596
Den: 27